Apkures katla izvēle
Apkures katla izvēle

Par ko aizdomāties pirms jaunās apkures sitēmas iegādes?

Kad apkures sezona iet uz beigu daļu, daudzi sākam apdomāties par nu jau novecojošo iekārtu maiņu uz kaut ko mūsdienīgāku, efektīvāku un ērtāku ikdienas lietošanā. Saprotot, ka jaunas apkures iegāde ļaus samazināt izmaksas un pie pareizas lietošanas par to vairs nevajadzēs domāt daudzus gadus.


Kad izvēlamies jauno apkures iekārtu mums būtu jāsaprot būtiskākās lietas - kāda tipa apkures sistēma ( gāzes, malkas, elektrisko, granulu, akmens ogļu, u.c. ) būtu pati piemērotākā. Gadiem ejot cilvēki sāk izvēlēties sev ērtāku un efektīvāku kurināšanas veidu, kad malka, lai arī būtu ļoti pieejams un lēts apkures veids tiek aizvietots ar gāzes, elektrības, granulu vai kombinētajiem apkures katliem.

Izvēloties sev piemērotāko apkures iekārtu rūpīgi jāsaprot nepieciešamo iekārtas jaudu! Attiecībā uz to ir izstrādāti globāli standarti pēc kā vadīties iekārtas jaudas izmēra noteikšanai. Parasti uz 10 m2 telpas ir nepieciešams 1 KW jaudas apkures katls, taču jānem vērā dažādi aspekti, kas to var ietekmēt - logu daudzums un to lielums, kā sienas ir siltinātas, vai tiek lietoti radiatori vai siltās grīdas, kāda ir vidēja temperatūra jūsu apkaimē, kā arī aizdomāties par nākotnes plāniem vai tiks veikta kāda piebūve. Pirms izdariet izvēli, iesakām konsultēties ar speciālistiem.

Katrai no apkures sistēmam ir savi plusi un mīnusi. Siltumsūknim ir dārgākas uzstādīšanas izmaksas salīdzinoši ar malkas vai kombinētajiem granulu malkas apkures katliem, kā ari to uzstādīšana nav tik sarežģīta. Pie vidēji zemām uzstādīšanas izmaksām ietilpst gāzes apkures iekārtas, pie nosacījuma, ja ir pievilkts gāzes vads. Granulu apkures katli un siltumsūknis ir videi vissdraudzīgākie un drošākais apkures veids, kas ir pilnīgi pretēji gāzes apkures iekārtām - augsta sprādzienbīstamība.

  1. Siltumsūkņi - tā plusi un mīnusi. Videi draudzīgs, energoefektīvs un ērts apkures veids, kurš pēc uzstādīšanas jums kalpos vismaz 20 gadus. Mīnuss ir siltumsūkņa sarežģīta uzstādīšana un augstas izmaksas, kā arī nepieciešama elektrība sūkņa darbībai.
  2. Gāzes apkure - ļoti ērta apkures sistēma - ieslēdz un aizmirsti. Automatizēts apkures veids, kurā var iestatīt vēlamo temperatūru. Ieslēgt un atslēgt pirms vai pēc ierāsānās mājas, lieki netērējot to. Kā vēlvienu no plusiem var minēt, ka nav nepieciešama bieža apkope - reizi, divas gadā. Kā mīnusu, protams, var minēt - gāze nav lēts prieks.
  3. Malkas apkure - ta lielākais plus ir, ka malka ir Latvijā ir plaši pieejams resurss un salīdzinoši lētākais kurināmais. Mīnuss - jums būs nepieciešma vieta tās glabāšanai un pareizai sagatošanai. Kā arī regulārai katla pildīšanai ar to. Pelnu tīrīšana ir regulāra.
  4. Granulu katlu apkure - šis apkures veids ir automizēts apkures veids, kura darbināšanai nepieciešams veikt bunkura papildināšanu vidēji reizi nedēļā. Kā plus šāda apkures veida izvēlei ir tas, kas granulu degļa sitēmu Jūs variet pievieniet jau esošajam malkas apkures katlam. Atkarībā no kurināmā pieejamības Jums vienmēr būs opcija lietot gan malku, gan granulas - efektīvs veids ietaupīt uz ikmēneša rēķiniem. Kā mīnuss šāda apkures veida izvēlei ir tas, kas kurināmais pieprasa pielāgotu telpu granulu/ malkas uzglabāšanai. Apkures katlam būs nepieciešams veikt katla tīrīšanu un apkopi, kā arī bunkura papildināšanu ar granulām.Mēs ar lielāko prieku palīdzēsim atrast Jums piemērotāko risinājumu! Apskiet mūsu ražotos kombinētos apkures katlus šeit:

Zvaniet uz +371 22423222