Granulu apkures katla

plusi un mīnusi

granulu apkures katls

UZZINIET VAIRĀK PAR GRANULU APKURES KATLU PRIEKŠROCĪBĀM UN TRŪKUMIEM

Naftas un fosilā kurināmā cenu nemitīgā kāpuma dēļ daudzi māju īpašnieki sāk meklēt alternatīvus veidus, kā apsildīt savas mājas, kas ir labvēlīgākas budžetam. Viens no variantiem, kas iegūst popularitāti, ir ieguldījums granulu apkures katlā. Granulu apkure ir jauns un mūsdienīgs risinājums, kas sastāv no dekoratīvo krāšņu un katlu klāsta jūsu mājai.


Šāda veida biomasas katli maksā mazāk par lielāko daļu no tirgū esošajiem katlu veidiem, tādējādi nodrošinot gan enerģiju, gan izmaksu ziņā izdevīgus veidus, kā apsildīt jūsu māju.


Tāpat kā jebkura apkures sistēma, arī biomasas katli ir neskaitāmi, tāpēc mēs izpētām un pārbaudījām vairākas koksnes granulu katla atsauksmes. Tāds katls kā koka granulu katls ir lieliska alternatīva, piemēram, gāzes katliem, elektriski kombinētiem katliem vai ar eļļu darbināmiem katliem.

Granulu Apkures katlu plusi:

Koksnes kurināmais ir rentabls. Koksnes granulas sastāv no koksnes atliekām un ir ekonomiski konkurētspējīgas ar citu kurināmo, ko izmanto apkurei. Koksnes granulu cenas bieži ir stabilas, jo tās nav atkarīgas no tādiem eksogēniem faktoriem kā fosilais kurināmais.

Koka granulas ir maza izmēra, un katlus var izbarot, izmantojot automatizētu sistēmu. Tos ir viegli uzglabāt un saražot minimālu pelnu daudzumu.

Koksnes granulas ir videi draudzīgas. Tie ir ilgtspējīgs kurināmā avots, un koksnes granulu katli ir zema oglekļa satura apkures sistēma: tie neradīs oglekļa dioksīda emisijas, kas kaitētu videi. Degšanas procesā izdalītā oglekļa dioksīda daudzums ir ekvivalents daudzumam, kas absorbēts koku augšanas laikā. Ir pat biomasas katla dotācijas, lai palīdzētu atbalstīt jūsu investīcijas.

Granulu katli ir energoefektīvi. Tiem nepieciešama minimāla lietotāju ievade un lielākā daļa katlu ietver pašattīrīšanās sistēmu.

Koksnes granulas ir neizsīkstošs enerģijas avots. Tie tiek ražoti no koksnes atkritumiem un meža kvēlojošiem blakusproduktiem. Kā liecina pētījumi un granulu katla lietotāju atsauksmes, koksnes granulu apkure paliks kā neizsīkstošs enerģijas avots.

Koka granulu apkures sistēma nodrošina vietējo ekonomiku. Lielākā daļa izmantoto koksnes granulu tiek ražotas vietēji, kas nozīmē, ka tās nodrošina vairāk darba vietu vietējiem iedzīvotājiem, kas var radīt enerģētisko neatkarību.

Koka granulu apkures sistēma atbalsta vietējo ekonomiku. Lielākā daļa izmantoto koksnes granulu tiek ražotas vietēji, kas nozīmē, ka tās nodrošina vairāk darba vietu vietējiem iedzīvotājiem, kas var radīt enerģētisko neatkarību.


Granulu Apkures katlu mīnusi:


Granulu katliem nepieciešama bieža apkope. Pat ja lielākajā daļā moderno katlu ir pašattīrīšanās sistēmas, siltummainis bieži jātīra, lai tam būtu visaugstākā darba prasme. Turklāt regulāri jāiztukšo pelnu tvertnes.

Koka granulu uzglabāšanai nepieciešama liela uzglabāšanas vieta. Vienmēr lētāk ir pasūtīt pietiekami daudz koksnes materiālu, bet, lai to uzglabātu, var būt nepieciešami līdz pat 200 kubikmetriem.

Granulu katlu sākotnējās izmaksas var būt aptuveni 3000 euro un vairāk, kas ir diezgan augstas salīdzinājumā ar tradicionālajiem gāzes, eļļas katliem vai kombinētajiem katliem. Katla pašizmaksa var būt no 1500 līdz 2500 euro, bet galīgo cenu aprēķināt ir grūti, jo tā bieži ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, izmēra un koksnes kurināmā veida.

Tagad, kad jums ir zināmi granulu katlu, piemēram, koksnes granulu apkures sistēmas, plusi un mīnusi, jūs varat viegli izlemt, vai šī būs piemērota iespēja jūsu mājai.