6 reizes lielāks DECEMBRA apkures rēķins

gazes rekins

Daudziem vert vaļā rēķinu par apkuri ir radušās bailes, jo to lielums ir sasniedzis līdz šim neredzētus augstumus. Šajā rakstā mēs gribētu salīdzīnāt divas teju identiska izmēra mājas un to apkures izmaksas par decembra mēnesi izmantojot vienā majā granulu apkures katlu un otrā gāzes apkuri.


Līdzīgs mājas izmērs (150m2), celšanas gads (1985) un projekts ir lietas, kas saista mums izvēlētās divas mājas, lai salīdzinātu izmaksas par decembra mēnesi. Mājas siltinājuma pakāpe un tā apkures veids ir dažāds. Mājai A ir ievietots granulu apkures katls, siltās grīdas, jauni logi un pēc termokameras bilžu uzņemšanas sienās veikti nepieciešamie darbi, lai zudumus mazinātu. Mājas siltinājuma pakāpe - vidēja. Mājā B ir ievietots gāzes apkures katls, jauni logi, paneļa tērauda radiatori. Pēc termokameras bilžu rezultātiem redzams būtisks siltuma zudums. Mājas siltinājuma pakāpe - slikta. Abu māju īpašnieki ikdienā mēģina uzturēt aptuveni 20 grādu temperatūru.

maja A

Māja A

maja B

Māja B

Mājas A izmaksas par decembri

Uzreiz ir svarīgi minēt, ka mājā tika veikts kapitālais remonts, kas ir nesis būtisku jeb 50% ieguvumu izdevumos par apkuri, ja to salīdzina ar iepriekšējo gadu. Granulu patēriņs ir samazinājies. Mājas apkuri veic 22 kw granulu apkures katls. Izrēķinot iztērēto granulu daudzumu tika izrēķināts, ka izmaksas ir bijušas 74 euro par decembra mēnesi. Aptuveni tika izlietoti maiss granulas dienā. Granulas nopirktas bija pirms apkures sezonas, kad to cena 2.40 euro par 15 kg.


Mājas B izmaksas par decembri

Šīs mājas apkuri veic gāzes katls. Vidēji dienā tiek izlietoti aptuveni 15 m3 gāzes. Ikdienā telpās tika uzturēta 20 gradu temperatūra. Rēķins par decembra menesi bija 451 euro!

Ko mēs piedāvājam?

Skaidrs, ka daudzi cilvēki iepriekšs izvēloties nebija iedomājušies, ka pienāks šādi juku laiki, kad gāzes cenas būs astronomiskas. Vai viņas kritīsies to mēs nezinam un melotu, ka teiktu savādāk. Bet ko mēs zinām - izvēloties un uzstādot granulu apkures katlu, jūs būtiski ietaupīsiet uz nākošo apkures rēķinu. Mājai A uzstādīts 22 kw granulu apkures katls. Šāda komplekta cena ir 1950 euro.