pirts akmeni

Pirts krāsns akmeņu izvēle

Tev mājās ir sauna, vai arī tu grasies pirkt jaunu. Tad tikpat svarīgi ir padomāt par to, kādus saunas akmeņus vajadzētu izmantot savai saunai.


Lūk, vienkāršs ceļvedis, kā izvēlēties labākos saunas akmeņus un akmeņus savai jaunajai vai jau esošajai saunai.

Kas ir pirts akmeņi, kapēc mums viņi ir vajadzīgi?


Pirts akmeņiem ir ļoti liela nozīme jūsu saunā – absorbējot un turot siltumā. Izmantojot malkas pirts krāsni vai elektrisko sildītāju akmeņi tiek uzkarsēti līdz attiecīgai temperatūrai. Kad krāsns darbība tiek apturēta, akmeņi uztur telpu patīkami karstu.

Priekšrocība ir tā, ka var uzturēt saunu noteiktā temperatūrā un vienlaikus taupīt enerģiju. Uzšļakstot uz jūsu akmeņiem nedaudz ūdens, tie atdzisīs, bet radīs mitrumu pirts telpā.


Kādi ir labākie pirts krāsns akmeņi?

Ir labs arguments, ka Ignejas ieži, citādi saukti par vulkāniskajiem iežiem, veido labāko saunas iežu tipu. Granīta ieži, kas ir no Ignetu dzimtas ir labs variants, jo tiem ir labāka siltummasa. Tas nozīmē, ka viņiem ir lielāka spēja absorbēt un uzglabāt siltumenerģiju, radot jums labāku saunas baudījumu. Ir svarīgi izvēlēties neporainus granīta akmeņus (bez plaisām vai plaisām), jo poraini akmeņi absorbē ūdeni. Tas var pat izraisīt eksplozijas vai eksplozijas, ja tie ir pakļauti lielam karstumam.

Kāda izmēra pirts krāsns akmeņus izvēlēties?


Jūsu izvēlētie akmeņi nedrīkst būt pārāk lieli vai pārāk mazi, apmēram vidēja izmēra kartupelim jābūt smalkam vai nedaudz lielākam par golfa bumbiņu. Ja tas būs pārāk liels, tad tas aizņems pārāk daudz laika, lai uzsiltu. Pārāk mazs - tie uzkarst pārāk ātri. Tā kā mazi un lieli pirts krāsns akmeņi parasti reaģē citādi, kad uz tiem tiek uzšļakstīts ūdens, ieteicams izmantot mazu un nedaudz lielāku akmeņu maisījumu. Bet nelieto lielākus par tenisa bumbas izmēru. Arī jums nav vajadzīgs liels akmeņu daudzums, jo jūs vēlaties tos brīvi novietot uz sava pirts krāsns, lai karstais gaiss brīvi cirkulētu starp tiem.


Cik bieži man vajadzētu mainīt pirts akmeņus?

Tas, cik bieži jums vajadzētu mainīt pirts akmeņus ir atkarīgs no tā, cik bieži jūs lietojat pirti. Pirms nolemjat nomainīt akmeņus, varat regulāri pārkārtot akmeņu novietojumu uz kaudzes. Tas palīdzēs nodrošināt labāku gaisa cirkulāciju un rotēt tos akmeņus, kas atrodas kaudzes apakšā, jo šie akmeņi būs novietoti tuvāk sildītājam un, visticamāk, sadalīsies ātrāk nekā pārējie. Mainīt akmeņus, ja tu reizi nedēļā lieto saunu, vienreiz gadā nomaini akmeņus – divreiz nedēļā, divreiz gadā un tā tālāk.

Cik daudz ūdens var uzklāt uz mana Saunas akmens?

Ir ļoti kārdinoši iztukšot veselu spaini ūdens uz saunas plīts un izbaudīt milzīgo karstuma šalti, kas veidojas. Ir ļoti svarīgi šļakstīt ūdeni mazākās porcijās vairāku iemeslu dēļ. Ir lieliski, ja metot ūdeni uz pirts krāsns rodas tāda karstuma sajūta, bet ja vienā paņēmienā tiek patērēts pārāk daudz ūdens, pirts akmeņi atdziest un jūsu pirts kļūst neproduktīva. Būtiski ir atrast līdzsvaru starp siltuma radīšanu, kamēr neatdzesēt pirts akmeņus pārāk daudz. Šādi jūsu akmeņi un krāsns cietīs mazāku pārpūli un vienkārši kalpos ilgāk. Vēl viena iespēja ir lietot nedaudz silta ūdens. Tas neatdzesē jūsu pirts akmeņus, bet jūs iegūstat mazāk tvaika. Tomēr labākā metode, iespējams, ir pieturēties pie auksta ūdens, apmēram 200ml vienā reizē un nošļakstīt akmeņus reizi stundā. Sesija šajā gadījumā nozīmē nepārtraukto laika periodu, kad atrodaties saunā.

Vēl viena lieta, kas jāpatur prātā, ir tas, ka pirts apmeklējuma sākumā ieteicams sākt ar mazāku ūdens daudzumu, lai vispirms varētu pienācīgi sasildīt pirts akmeņus un pirts krāsni.


Noslēgumā

Lai saglabātu lielisku pirts pieredzi, ir ļoti svarīgi atrast labākos pirts akmeņus, ko var atļauties un ar tiem labi apieties. Vislabāk ir izvēlēties apaļus akmeņus, kurus var regulāri pagriezt.


Un tik ilgi, kamēr jūs tos nepārpludināsiet ar ūdeni, jūs varēsiet baudīt savu pirt un savus pirts akmeņus vēl daudzus gadus.